Odparzenia pieluszkowe u niemowląt – leczenie i zapobieganie

Skóra niemowlęcia jest niezwykle cienka i delikatna, dlatego wymaga szczególnej dbałości o nią i odpowiedniej pielęgnacji. Jej warstwa lipidowa nie jest jeszcze w pełni wykształcona i nie spełnia swojej ochronnej funkcji. Dlatego właśnie tak często dochodzi do oparzeń, podrażnień i innych problemów skórnych u niemowląt i małych dzieci. Dodatkowym problemem może okazać się noszenie pieluszki. Skóra pod nią narażona jest na stały kontakt z czynnikami drażniącymi, co powoduje podrażnienia. Właściwa jej pielęgnacja, regularna wymiana pieluszki i wietrzenie pośladków to skuteczne sposoby zapobiegania odparzeniom pieluszkowym u niemowląt.

Kosmetyki, które zapobiegają odparzeniom i je leczą

Odparzenia to częsty problem dotykający niemowlęta. Mogą się one pojawiać w różnych miejscach, a szczególnie w fałdach skórnych, do których jest znacznie utrudniony dostęp powietrza. Najczęściej problem ten dotyka jednak pośladków przykrytych przez niemal całą dobę pieluszką. Wilgoć w niej zgromadzona jest doskonałym środowiskiem dla rozwoju bakterii i ma niekorzystny wpływ na stan skóry, która zaczyna się łuszczyć, robi się zaczerwieniona i wrażliwa na dotyk. Pojawiają się bolesne odparzenia pieluszkowe, które niezauważone lub zlekceważone w ciągu paru godzin mogą doprowadzić do pieluszkowego zapalenia skóry. Jak one wyglądają i jakie kroki należy przedsięwziąć, aby złagodzić podrażnienie? Zaczerwienienie powłok skórnych i okolic intymnych to pierwsza oznaka, że dzieje się coś niepokojącego i czas zacząć działać. Konieczne jest zastosowanie odpowiednich środków pielęgnacyjnych, które szybko złagodzą nieprzyjemne dolegliwości. Najlepiej sprawdzi się puder na odparzenia. Środek ten szybko zapewni dziecku tak potrzebny mu komfort i pokryje wrażliwą skórę cienka warstwą ochronną, zabezpieczającą przed podrażnieniami. Preparat ten można z powodzeniem stosować także ma inne, delikatne partie ciała. Doskonale sprawdza się na odparzenia za uszami u niemowląt, które równie często się zdarzają.

Odparzenia u niemowląt, jak skutecznie im zaradzić

Mało doświadczeni rodzice często zastanawiają się, jak wyglądają odparzenia u dzieci, lub jak je leczyć, kiedy się pojawią. Okazuje się, że używanie sprawdzonych kosmetyków pielęgnacyjnych dla niemowląt może skutecznie zapobiec pojawieniu się podrażnień i innych problemów skórnych u maluchów. Przestrzeganie podstawowych zasad higieny, codzienne mycie dziecka wodą z dodatkiem łagodnych detergentów, wietrzenie skóry, częsta wymiana pieluszki, a przede wszystkim stosowanie odpowiednich preparatów pielęgnacyjnych to najskuteczniejsze sposoby zapobiegania odparzeniom.

Skuteczny puder na odparzenia pieluszkowe znajdziesz na www.johnsonsbaby.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *