Właściwa pielęgnacja peruki naturalnej

Posiadając długie, gęste i zdrowe włosy dbamy o nie niemalże bez przerwy – pielęgnując je, odżywiając oraz nawilżając przy wykorzystaniu najlepszej jakości kosmetyków. Pragniemy jednakże poinformować, że podobne zabiegi są wręcz niezbędne w momencie, gdy staniemy się szczęśliwymi posiadaczami wykonanej zgodnie z naszymi preferencjami peruki naturalnej. Zaniedbanie tych czynności może w bezpośrednim stopniu przełożyć się na jej kondycję – szybko może ona bowiem stać się nadmiernie przesuszona, matowa lub też utracić swoją pierwotną elastyczność.

W jaki sposób powinniśmy pielęgnować swój nabytek, aby uchronić go przed tego typu problemami?

 

Przede wszystkim pamiętać powinniśmy, że wyrób taki nie posiada własnego źródła nawilżania, a więc powinniśmy mu go dostarczyć z zewnątrz, szczególnie w formie wysokiej jakości produktów zalecanych przez ekspertów. Pozwolą one uniknąć nadmiernego wysuszania się poszczególnych pasm, co jak wiadomo może bezpośrednio przełożyć się na ich nienaturalny oraz nieestetyczny wygląd. Co ważne, zabiegi mające na celu nawilżanie peruki przeprowadzać należy o wiele częściej niż miałoby to miejsce w przypadku samodzielnie zapuszczonej fryzury, a więc nawet do kilku razy tygodniowo. Częstotliwość uzależniona powinna być od czasu ekspozycji produktu na silne światło słoneczne oraz od temperatury otoczenia.

 

Nie należy także zapominać o regularnym myciu naszego wyrobu, co pozwoli na usunięcie z powierzchni zarówno pasemek jak i z bazy monofilamentowej lub akrylowej pozostałości stosowanych środków stylizacyjnych (lakierów, odżywek) jak też nagromadzonego łoju, potu i zanieczyszczeń, które mogą negatywnie odbijać się na ogólnej prezencji naszej peruki. Niezwykle istotne jest także, aby po umyciu produktu pozwolić mu samoczynnie wyschnąć – jednym z największych grzechów popełnianych bowiem przez posiadaczy produktów naturalnych jest ich wystawianie na działanie urządzeń generujących znaczne ilości ciepła, a więc suszarek, lokówek czy prostownic. Podobnie jak mogą one mieć wysoce niekorzystny wpływ na prezencję włosów naturalnych, tak również nie są one obojętne dla pasemek stanowiących swoisty fundament peruk naturalnych, prowadząc do ich zwiększonej łamliwości, matowienia, czy też przyspieszonego przesuszania się.

 

Zachęcamy także, do nabycia specjalnej podstawy lub stojaka, na którym umieszczany będzie wyrób przed poddaniem go wszelkiej maści zabiegom stylizacyjnym, pielęgnacyjnym, czy też konserwacyjnym. Okaże się on wręcz nieodzowny w sytuacji, gdy będziemy chcieli tego typu czynności przeprowadzać samodzielnie, w zaciszu własnych czterech ścian. Da to nam gwarancję, że nawet jeżeli wykonywać będziemy bardziej dynamiczne niż zazwyczaj ruchy, peruka nie zsunie się ani nie spadnie na ziemię. Wbrew pozorom, akcesorium takie nie jest wcale drogie, jako że popiersie styropianowe lub wykonane z materiałów syntetycznych nabyć można za cenę nieprzekraczającą stu złotych. Naszym zdaniem jest to inwestycja jak najbardziej uzasadniona!