Kolczyki koła – bezapelacyjny powrót do trendów modowych

Nie od dziś wiadomo, że moda lubi wracać. Tak samo jest z różnego rodzaju dodatkami czy biżuterią. Kolczyki, to jeden z tych elementów biżuterii, która jest bardzo popularna i lubiana przez większość kobiet. Przybierają różne kształty i formy. Od tych najmniejszych po te duże, masywne.

 

Jedną z form kolczyków, jakie występują i są lubiane przez panie to kolczyki koła. Jest to klasyka gatunku. Potrafią nadać charakteru każdej kreacji.

 

Kolczyki koła swoją historie rozpoczęły w 2600 r. p.n.e. Kultury z całego świata tworzyły swoje wersje tych błyskotek. W latach 90. Stały się prawdziwym hitem i utożsamiane były z kulturą hip-hopu, ciasno uczesanymi warkoczykami oraz gładko żelowanymi włosami. Ta wywodząca się z afroamerykańskiej kultury biżuteria, była chętnie kopiowana i noszona przez białe kobiety, co nie zawsze łączyło się z aprobatą czarnoskórych kobiet.

 

Kolczyki koła pokochały również ówczesne gwiazdy i to dzięki nim te kolczyki zyskały tak wiele na popularności. Ich blask na chwile przygasł, aby nie dawno znów wrócić i błyszczeć.

 

Dzisiejsi projektanci mody i biżuterii chętnie wracają do tego, co już było. Projektując przeróżne kolczyki, w tym również kolczyki koła oddając hołd temu, co było i przywracają modę, którą kochało wiele kobiet. Biżuteria ta ewoluowała do tego stopnia, że nie musi być to już tylko jedna obręcz. Potrafią składać się z kilku obręczy różnej wielkości, a nawet mogą zostać wysadzone cyrkoniami.

 

Kolczyki koła stanowią supermodny dodatek i pasują niemalże do każdego ubioru, jak i urody. Jeśli nadal zastanawiasz się, czy warto zainwestować w taki rodzaj biżuterii, odpowiadamy. Tak, zawsze warto posiadać chociaż jedną parę takich kolczyków, które mocniej zaakcentują nasz wygląd i strój.