Sposoby zagęszczania włosów

Ultradźwiękowe zagęszczanie włosów

To jeden z najnowocześniejszych sposobów na zagęszczanie pukli. Polega on na doczepianiu pasemek do oryginalnych włosów przy użyciu fal ultradźwiękowych. Jest to sposób dużo łaskawszy dla włosów, gdyż odbywa się bez użycia wysokiej temperatury, która może być szkodliwa dla struktury włosa. Ultradźwiękowe zagęszczanie włosów nie ma także negatywnego wpływu na skórę głowy i pozwala uzyskać bardzo naturalne efekty. Tę metodę rekomenduje się przede wszystkim osobom, które chcą przedłużyć własne włosy.

Laserowe zagęszczanie włosów

Drugim sposobem zagęszczania wymagającym nowoczesnej aparatury jest metoda laserowa. Jest ona nieco podobna do ultradźwięków (daje rzeczywisty, subtelny efekt), choć do łączenia dodatkowych pasm z naturalnymi pasmami stosuje się wiązkę laserową. Zagęszczone i przedłużone w ten sposób włosy są bardzo wytrzymałe, a efekty zabiegu będą widoczne na głowie nawet do 6 miesięcy.

Zagęszczanie z użyciem kosmetyków

Niwelowanie efektów wypadania włosów może być też praktykowane w domowym zaciszu, bez konieczności korzystania z usług gabinetów medycyny estetycznej lub klinik włosa. Regularne stosowanie preparatów zagęszczających włosy pomoże zregenerować przerzedzoną fryzurę i odbudować czuprynę w pełnej okazałości. Co ważne, mówimy tu o fachowych kosmetykach, dostępnych w specjalistycznych punktach sprzedaży i salonach trychologicznych, a nie w ofercie każdej drogerii. Są to zaawansowane, przebadane laboratoryjnie kosmetyki, których działanie jest obliczone stricte na porost włosów.

Systemy włosów

Systemy uzupełnień włosów to innymi słowy peruki tworzone na specjalne zamówienie klienta. Osoba kupująca system włosów uczestniczy w jego projektowaniu od samego początku, wybierając typ włosów – ich kolor, długość, gęstość, skręt, a także rodzaj bazy i mocowania. Tak elastyczne podejście daje ogromne możliwości. Systemy uzupełnień mogą być stosowane na całej powierzchni skóry głowy lub fragmentarycznie, jedynie na łysiejącej okolicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *