Odświeżamy perukę syntetyczną

Smutną prawdą jest, że nawet w sytuacji, gdy zdecydujemy się nabyć najwyższej jakości wyrób perukarski, to po pewnym czasie utraci on choć część swojego pierwotnego uroku, czy to na skutek wystawienia na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, czy to z uwagi na regularny kontakt ze skórą oraz kosmetykami mogącymi naruszać jej integralność strukturalną, czy w końcu z powodu na stałą ekspozycję na pot i łój, które to mogą sprawiać, że poszczególne pasma staną się bardziej łamliwe, wysuszone oraz utracą swój początkowy blask. Co w takiej sytuacji zrobić?

Jeżeli nie uśmiecha się nam rozwiązanie zorientowane na nabycie zupełnie nowego produktu, na przykład z uwagi na fakt, że do obecnie posiadanej peruki bardzo się przyzwyczailiśmy i uważamy ją za naszą najlepszą towarzyszkę zarówno na co dzień jak i od święta, możemy zaopatrzyć się w specjalistyczne produkty pielęgnacyjne i stylizacyjne, dzięki czemu będziemy w stanie w zaciszu czterech ścian naszego domu przywrócić nabytemu kilka lub kilkanaście miesięcy temu produktowi wyjątkowy wygląd. Aby było to możliwe, warto umieścić perukę syntetyczną na stojaku lub wieszaku, a następnie namoczyć ją letnią wodą, kierując strumień od czubka wyrobu ku jego dołowi. Kolejnym krokiem powinno być naniesienie zarówno na zewnętrzną jak i na wewnętrzną stronę wyrobu niewielkiej ilości szamponu, co pozwoli na rozpuszczenie zanieczyszczeń oraz skuteczne ich usunięcie. W sytuacji, gdy zauważymy, że peruka w dalszym ciągu wydaje się być nieco przybrudzona lub dają się zauważyć pozostałości stosowanych wcześniej środków pielęgnacyjnych, nie wahajmy się powtórzyć powyżej opisanych kroków celem uzyskania możliwie jak najkorzystniejszego rezultatu.

Pamiętajmy, aby po zakończeniu zabiegów pielęgnacyjnych wysuszyć perukę, jednakże nie stosujmy w tym celu urządzeń generujących duże ilości ciepła, a więc przede wszystkim lokówek, suszarek, czy prostownic. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie owinięcie wyrobu ręcznikiem, który wchłonie wodę i pozostałości preparatów do pielęgnacji. Następnie produkt syntetyczny pozostawmy na kilka godzin do wyschnięcia, po czym dokładnie go rozczeszmy – jesteśmy przekonani, że taka „kuracja odmładzająca” sprawi, iż nasza peruka wyglądać będzie niemalże tak dobrze jak miało to miejsce, kiedy zakładaliśmy ją po raz pierwszy, my natomiast będziemy mieli świadomość, że udało nam się poprawić jej walory estetyczne bez przeznaczania na ten cel nadmiernej sumy pieniędzy! Po więcej zapraszamy na https://peruka.pl