Maseczki na twarz – element naszej garderoby

Część społeczeństwa przywykła już do noszenia maseczek, część jeszcze ma opory, ale obowiązek ich noszenia może zostać podtrzymany jeszcze przez długi czas. Jednak ich nieprawidłowe noszenie, zdejmowanie i czyszczenie, nie tylko nie uchroni nas przed wirusami, a może być równie niebezpieczne dla zdrowia. Zobacz czy w prawidłowy sposób z nich korzystasz.

Maseczki na twarz – który rodzaj wybrać

Na co zwracać uwagę przy zakupie maseczki na twarz? Jak je zakładać, nosić i zdejmować? Gdzie wyrzucać maseczki jednorazowe, a jak odkazić maseczki bawełniane? Niżej przedstawiamy kilka rad oraz najczęściej popełniane błędy przy ich użytkowaniu.

Maseczki na twarz – dlaczego warto kupić maseczkę bawełnianą

Maseczki bawełniane produkowane są z miękkich materiałów, które nie utrudniają użytkownikom oddychania. Ponadto są ekonomiczne i ekologiczne, a kupując maseczkę bawełnianą, zwracaj uwagę na liczbę warstw materiału, oraz z jakiego jest ona uszyta. Najlepiej jakby miała dwie warstwy, dzięki temu uzyskasz większą ochronę przed wirusami i bakteriami. Niewątpliwie powinna jak najdokładniej przylegać do naszej twarzy. Długość gumki też jest ważna – zbyt krótka sprawi, że będziemy czuć się niekomfortowo, a także może dojść do przetarcia skóry. Równie dobrze można wybrać maseczkę ochronną wiązaną z tyłu głowy. Ten model pozwala dokładnie dopasować maseczkę bez uczucia ucisku.

Zadzwoń:
+48
508 624 135

Zobacz stronę:
https://www.morowo.com.pl/militaria
”maseczki

Dojazd: