Metody zagęszczania włosów – przeszczep włosów

Metodą zagęszczania włosów, o której nie sposób nie wspomnieć jest przeszczep włosów, funkcjonujący także pod nazwą transplantacji włosów. Na ten sposób wizualnego zwiększenia objętości fryzury decydują się w lwiej części mężczyźni, jednakże przede wszystkim ci, którzy na skutek łysienia plackowatego, androgenowego lub też telogenowego stracili już znaczną część włosów i aby przywrócić swoje uczesanie do pierwotnego stanu są gotowi uciec się do tak radykalnych środków.

Nadmienić w tym miejscu należy, że zabieg ma charakter wysoce inwazyjny, bowiem polega on na ingerencji w strukturę skóry głowy poprzez wszczepienie w nią mieszków włosowych mających za zadanie produkcję nowych, zdrowych włosów. Co więcej, nie gwarantuje on stuprocentowej skuteczności, co oznacza, że nawet jeżeli zabieg przeprowadzony zostanie w pełni prawidłowo i z zachowaniem wszelkich pryncypiów sztuki lekarskiej, to za kilka miesięcy lub lat problem może powrócić, natomiast my staniemy po raz kolejny przed koniecznością podjęcia decyzji, czy pragniemy się po raz kolejny poddać zabiegowi transplantacji włosów, czy też poszukiwać będziemy mniej bolesnego i nieprzyjemnego sposobu wizualnego zwiększenia ich objętości.

Wielu pacjentów po przebytej terapii skarży się na pojawianie się na skórze głowy bolesnych blizn oraz podrażnień, których leczenie wymaga nieco czasu a także doprowadzić może do dalszego drenowania domowego budżetu, bowiem konieczne jest nabywanie odpowiednich leków i środków kosmetycznych, aby niekorzystny dla pacjenta stan złagodzić.

Wszystkie te kwestie sprawiają, że konsumenci poszukują sposobów mniej inwazyjnych oraz gwarantujących korzystny efekt końcowy. Lwia część z nich po długotrwałych poszukiwaniach decyduje się w końcu na zagęszczenie włosów przy pomocy specjalnego środka zawierającego włókna syntetyczne, które to dają zadowalający rezultat od razu po zakończeniu kuracji. Rozwiązanie to jest nie tylko bezpieczne ale i wysoce wydajne, co sprawia, że od wielu lat uważane jest za alternatywę dla tradycyjnego przeszczepu włosów.

SecondHair Clinic

Zamoyskiego 43

03-801 Warszawa

Home 2017