Jak dbać o perukę noszoną regularnie?

Część klientów nabytą w naszym zakładzie perukę przywdziewa jedynie okazjonalnie – choćby po to, by zrobić wrażenie na rodzinie lub też olśnić znajomych z pracy podczas spotkania biznesowego. Niemniej jednak, niektórzy konsumenci zmuszeni są przez nadmierne wypadanie lub przerzedzanie się włosów do użytkowania takiego wyrobu niemalże codziennie. O czym powinni oni pamiętać?

Kluczowym aspektem jest pielęgnacja – jako że produkt przez cały dzień ma styczność z potem, łojem, zanieczyszczeniami zewnętrznymi oraz stosowanymi środkami chemicznymi, warto poddać go dokładnemu czyszczeniu i myciu co około 10 do 14 dni. Jest to okres optymalny, który sprawi, że stan peruki nie pogorszy się nadmiernie na skutek regularnej ekspozycji na środki czyszczące, a jednocześnie prezentować się będzie świeżo i pięknie niezależnie od sytuacji.

Jeżeli chcemy, aby peruka w danym stylu służyła nam możliwie jak najdłużej, warto zainwestować nieco więcej i nabyć jej drugi, identyczny odpowiednik. Pozwoli to stosować produkty zamiennie oraz poddawać odpowiedniej pielęgnacji jeden z nich, podczas gdy wychodząc z domu przywdziać będziemy mogli drugi z wyrobów. Spowoduje to także o wiele powolniejsze ich zużycie, a dodatkowo zapewni nam komfort w przypadku, gdy jedna z peruk ulegnie uszkodzeniu i wymagać będzie regeneracji lub kompleksowej naprawy w salonie.

Perukę użytkowaną niemalże każdego dnia należy także często rozczesywać przy pomocy grzebienia lub szczotki o dużym rozstawie ząbków, dzięki czemu zapobiegniemy mierzwieniu się poszczególnych pasm produktu, co mogłoby negatywnie wpłynąć na jej wygląd ogólny oraz sprawić, że nasza fryzura nie będzie wyglądała naturalnie. Jeżeli zastosujemy się do wszystkich podanych w ramach niniejszego artykułu zaleceń i porad, możemy mieć pewność, że raz nabyty produkt będzie doskonale sprawdzał się za równo na co dzień jak i od święta, niezależnie od tego czy został on wykonany z wysokiej jakości włosa naturalnego czy też z syntetycznych włókien idealnie imitujących samodzielnie wyhodowaną czuprynę.

Artykuł powstał dzięki:

Rokoko Hair Comapny

Sklep z Perukami

Plac Rostka 3

40-074 Katowice