Pielęgnacja ciała w upalne dni

Nie tylko twarz czy dłonie, ale skóra na całym ciele potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji. Jedne osoby mają mniej, a inne bardziej wrażliwą skórę, ale pielęgnacja ciała to podstawa bez względu na wrażliwość. Szczególnie istotna staje się latem, kiedy odsłaniamy większą powierzchnię ciała. Upalne dni to więcej zagrożeń dla naszej skóry niż zwykle, więc należy pamiętać o odpowiednich kremach i balsamach.

 

Letnie zagrożenia dla skóry

 

Ubranie, pot, ukąszenia owadów, codzienne mycie, kąpiele w chlorowanych basenach czy naturalnych kąpieliskach, gdzie woda wcale nie jest tak czysta, jak by się mogło wydawać – to wszystko ma negatywny wpływ na naszą skórę. Najgorsze jednak jest samo słońce. Lubimy opaleniznę, ale podczas upału bardzo łatwo przesadzić, co kończy się zaczerwienieniem, łuszczeniem skóry i pieczeniem. Ponadto bardzo groźne jest również promieniowanie UV. Choć niełatwo przekonać się przy takiej pogodzie do balsamowania ciała, niestety jest to konieczność.

 

Pielęgnacja ciała latem – jakie kosmetyki wybrać

 

Na samą myśl o nacieraniu skóry kremem na taki upał czujemy raczej niechęć. Wydaje nam się, że skóra będzie lepka, a krem będzie się mazał, zamiast porządnie wchłonąć. Z zapachu kremu też nic po chwili nie zostanie, bo zaraz się spocimy. Jednak nie ma wyboru. Odpowiednia pielęgnacja ciała jest konieczna (sprawdź też informacje na: https://www.neutrogena.com.pl/bad-piekna/pielegnacja-ciala/), by chronić skórę przed negatywnym działaniem przede wszystkim słońca. Latem najlepiej wybierać lekkie kremy, które szybko się wchłaniają i nie pozostawiają lepkiej i mazistej warstwy. Do tego musimy zadbać, aby nasz krem posiadał filtr ochronny przed promieniowaniem UV i to jak najwyższy. Najlepsze będą kremy z filtrem SPF30 lub 50. W sklepach i drogeriach do wyboru mamy mnóstwo balsamów i kremów do opalania i po opalaniu. Warto wybrać taki, który pozwoli bezpiecznie się opalić, a zarazem nawilży skórę i złagodzi podrażnienia występujące po opalaniu. Ogromne znaczenie ma też skład kremu – gliceryna, koenzym Q10, kwas hialuronowy, ekstrakty roślinne i witaminy to podstawa zawartości dobrego kremu. Są to substancje, które zapewniają nawilżenie, ochronę, regenerację i łagodzenie podrażnień.

 

Do wyboru mamy najróżniejsze kremy i balsamy wielu producentów. Na uwagę zasługuje firma Neutrogena, która poleca linię Głęboko Nawilżającą z Formułą Norweską lub linię odżywczą z maliną nordycką. Kremy te oczywiście zawierają filtry chroniące przed szkodliwym promieniowaniem UV. Należy jednak pamiętać, że krem nie zapewni całkowitej ochrony przed promieniowaniem i w momentach największego upału zrezygnujmy z przebywania na słońcu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *